Bratislava 9-16

Žilina 9-16

Technická špecifikácia

Syen Bora inverter 2,5kW A++

Syen Bora predstavuje najnovšie zariadenie v oblasti domácich klimatizácií. Spoločne s vynikajúcim výkonom ponúka nízku spotrebu elektrickej energie (trieda A++) a atraktívnu cenu. Elegantný design sa bude vynímať

v akomkoľvek interiéri.

 

Možnosť prevádzky od -15°C túto klimatizáciu predurčuje pre využitie taktiež k veľmi efektívnemu vykurovaniu v zimnom období.

Spotreba klimatizácie Syen Bora inverter 2,5kW

Ak budete využívať klimatizáciu len pre chladenie po dobu 4 mesiacov v roku 6h denne, zaplatíte za elektrinu naviac cca 115€ za rok. Za jeden deň chladenia zaplatíte len 0,96€.

 

Ak sa rozhodnete s klimatizáciou aj kúriť, prinesie Vám klimatizácie značnú úsporu oproti bežným zdrojom kúrenia. Ak teda budete ďalšie 4 mesiace (v kalkulácii opäť po dobu 6h denne) klimatizáciou kúriť, zaplatíte za rok 115€ (za rovnaké teplo z elektrických priamotopov by ste zaplatili 432€ - teda o 317€ viac). Z danej kalkulácie plynie, že ak budete klimatizáciou aj kúriť a nahradíte ju priamotop, máte ju za 3 roky úplne zaplatenú len na spotrebe elektrickej energie.

 

Kúrenie klimatizáciou je veľmi efektívne a ľacné, pretože klimatizácia funguje na princípe tepelného čerpadla. Model Syen Bora 2,5kW vyrobí za 0,8kW príkonu celkom 2,8kW tepla. Je to takmer toľko tepla ako z troch 1kW priamotopov.

 

Za hodinu kúrenia klimatizáciou Syen Bora na plný výkon 2,8kW zaplatíte 0.16€ (za rovnaké teplo z elektrických priamotopov by ste zaplatili 0,56€).

 

Pre našu kalkuláciu uvažujeme cenu 0,2€ za 1kWh.

Hlučnosť klimatizácie Syen Bora 2,5kW

Akustický tlak vnútornej jednotky Syen Bora 2,5kW sa pohybuje podľa Vami zvolenej rýchlosti ventilátoru v hodnotách 29-40 dBA.

 

Hladina akustického tlaku je meradlom zvukovej energie emitovanej zdrojom hluku.

 

dBAvnímateľná hlasitosťzvuk
0prah počuteľnosti
20extrémne tichéšelest lístia, tichá miestnosť
40veľmi tichévrčiaca chladnička
60stredne hlasitébežná konverzácia, reštaurácia
80veľmi hlasitémestská prevádzka, nákladné auto
100extrémne hlasitésymfonický orchester, traktor
120prah bolestištartujúce tryskové lietadlo

 

Kontaktujte nás

pozor

pozor

pozor

pozor

pozor

pozor

Informácie o spracovaní osobných údajov.