Bratislava 9-16

Žilina 9-16

Profesionálny radca s výberom klimatizácie

Ako správne vybrať klimatizáciu

Výpočet výkonu klimatizácie

Klimatizácie do bytov a domov

Klimatizácie do firiem

Priebeh inštalácIe klimatizácie od 81klima

Praktické rady k používaniu klimatizácie

Servis a údržba bytovej klimatizácIe

Doprajte si tepelnú pohodu pri práci aj vo voľnom čase — budete sa cítiť lepšie

Je preukázané, že človek sa cíti najlepšie pri okolitých teplotách v rozmedzí približne 21° až 24° stupňov Celsia. Vyššie či nižšie teploty potom vyvolávajú nepríjemné pocity, ktoré ovplyvňujú celkovou pohodu človeka.

 

Pohoda je pre nás pri tom dôležitá pri práci aj vo voľnom čase. V práci nám umožňuje lepšie sa sústrediť, robíme menej chýb a príjemnejšie komunikujeme s kolegami a zákazníkmi. Vo voľnom čase nám naopak umožňuje kvalitne relaxovať a sústrediť sa naplno na to, čo nás skutočne baví.

Klimatizácia pomáha dosahovaniu našich cieľov

Ak sa budeme cítiť dobre, budeme schopní lepšie dosahovať svoje ciele a plnit si naše priania. V dnešnej dobe už máme možnosť si prostredie prizpôsobiť. Robíme to každý deň, bez toho aby sme nad tým dlho premýšľali. Obklopujeme sa príjemnými ľuďmi, kupujeme si dekorácie a kvety, používame farby, ktoré sa nám páčia, alebo sa pozeráme na pekné obrazy.

 

Rovnakým spôsobom je možné si prispôsobiť teplotu

v miestnosti, v ktorej sa práve nacházíme. A to napríklad vhodným výberom klimatizačnej jednotky.

klimatizace Syen Omega 2,5kw

Do bytu, domu, kancelárie či obchodu

Vďaka širokej palete klimatizačných jednotiek nájdeme vždy také riešenie, ktoré sa najlepšie hodí do vašich priestorov. Môže sa jednať o rodinné domy, bytové jednotky, kancelárske priestory, ordinácie, obchody či veľké komplexy.

 

Pozrite sa na bližšie informácie o jednotlivých variantoch.

Klimatizácie domov Klimatizácie do práce

Výpočet výkonu klimatizácie

Pomôžeme vám vybrať zodpovedajúci chladiaci výkon priamo pre vaše priestory

K určeniu veľkosti potrebného chladiaceho výkonu pre konkrétne priestory je potrebné vziať do úvahy viac aspektov. Súčásťou nami vypracovaného návrhu je preto aj výpočet, na základe ktorého vám pomôžeme vybrať vhodné produkty.

 

Získajte základnú predstavu o potrebnom výkone:

Kalkulačka PRE

Správná voľba typu klimatizácie

Klimatizačné jednotky sú vyrábané v mnohých prevedeniach, čo umožňuje vybrať si vhodný typ pre každý priestor. Napríklad pre veľké objekty alebo komerčné budovy existujú rozsiahle a komplexné systémy vzduchotechniky. Oproti tomu pre menšie objekty, teda domy, byty či jednotlivé miestnosti, máme k dispozícii jednoduchšie typy.

Mobilné klimatizácie

Do kategórie najmenších modelov patria mobilné klimatizácie. Tie sú primárne určené pre jednoduché lokálne chladenie malých priestorov a miestností do 50 m³. Technicky ide o samostatné, voľne stojacie zariadenia, ktoré možno ľubovoľne premiestniť. Mobilné klimatizačné jednotky sú vybavené vývodom teplého vzduchu, ktorý obvykle smeruje z okna alebo cez stenu von. Vyznačujú sa veľkou hlučnosťou a nižšou účinnosťou, keďže sa teplý vzduch okolo odvodu teplého vzduchu vracia späť do miestnosti.

Splitové čiže delené klimatizáce

Tento typ klimatizácií môže slúžiť nie len k chladeniu objektov behom horúcich letných dní, ale aj k jeho prikúrení behom zimných mesiacov. Názov tohto typu klimatizácie plynie z rozdelenia na vnútornú a vonkajšiu jednotku, ktoré sú vzájomne prepojené. Celý systém je napevno zabudovaný na požadovanom mieste.

 

Medzi hlavné výhody patrí zvlášť vysoká účinnosť a veľmi tichý chod. Hodí sa teda ako pre byty a rodinné domy, tak pre väčšie objekty a komerčné budovy.

Klimatizácie do bytov a domov

Príjemné prostredie, kam sa budete po náročnom pracovnom dni radi vracať je správne klimatizované

Po celom dni, nech ho už strávime akokoľvek, sa obvykle tešíme domov, kde si odpočinieme. Aby sme sa vo svojom dome či byte cítili skutočne príjemne, potrebujeme k tomu taktiež optimálnu teplotu.

Tú oceníme najmä počas horúceho letného obdobia, kedy vysoké teploty vonku často neklesajú ani behom noci, kedy si potrebujeme odpočinúť, aby sme mohli prežiť ďalší aktívny a úspešný deň.

 

Vďaka dnešným technológiám toho možno pomerne jednoducho dosiahnuť obstaraním vhodnej klimatizačnej jednotky. Pomôžeme vám s výberom vhodného riešenia ako do rodinného domu, tak do bytu akejkoľvek veľkosti.

Pripravili sme pre Vás akciovú ponuku pre prvých 100 objednávok klimatizácie

Viac o ponuke
dilna

Dielňa

domacnost

Domácnosť

chata

Chata

kancelar

Kancelária

Klimatizácie do firiem

Získajte optimálne prostredie pre prácu - rozdiel poznáte Vy aj Vaši zákazníci a zamestnanci

Medzi dôležité aspekty pracovnej pohody, ktorá priamo ovplyvňuje výsledky práce, patrí teplota v kancelárii. Vďaka vhodnému prostrediu sa vy aj vaši zamestnanci môžte plne sústrediť na prácu.

Zakúpením klimatizácie do vašej kancelárie získate optimálne pracovné prostredie, ktoré vám umožní zostať produktívny za akéhokoľvek počasia a vonkajšej teploty. S návrhom vhodného riešenia vám radi pomôžu naši odborníci, ktorí pripravia projekt 

na mieru vrátane cenovej ponuky.

 

Aktuálna cena klimatizácie vrátane montáže je uvedená na stránke akciová ponuka. Ak ste platcami DPH, zaplatíte nám presne toľko, pretože montáž klimatizácie je fakturovaná v režime prenesenej daňovej povinnosti. Ak nie ste platcami DPH, musíme k cene pripočítať ešte 20 % DPH.

Priebeh inštalácIe klimatizácie od 81klima

Od návrhu až po profesionálnu a šetrnú realizáciu a predvedenie

Celý proces inštalácie máme od začiatku až do konca navrhnutý a optimalizovaný tak, aby trval čo najkratšiu dobu. Celá inštalácia je vykonávaná našimi profesionálnymi odborníkmi, ktorí si kladú za cieľ kvalitu a čisto odvedenú prácu.

 

Od začiatku až do konca komunikujete s jedným prideleným odborníkom. Ten s vami všetko dohodne a prevedie aj záverečné odovzdané. Všetko, na čom sa na začiatku dohodnete, bude vykonané a na konci odovzdané.

1
Inštalácia klimatizačných rozvodov a stavebné práce

V prvom kroku vykonáme inštaláciu všetkých rozvodov a súvisiace stavebné práce. Naši pracovníci sú vybavení značkovým náradím BOSCH a HILTI, takže všetko potrebné vŕtanie je rýchle a zanechá minimálne množstvo odpadu a suti.

2
Inštalácia odvodu kondenzátu a zapravovacie práce

Druhý krok spočívá v inštalácii odvodu kondenzátu a súvisiacich prácach. Rozvody sú teda nainštalované v krycích lištách tak, aby zostala zachovaná vizuálna stránka vašich priestorov.

3
Inštalácia vnútornej klimatizačnej jednotky, prepojenie obvodov a upratovanie

Ďalšou časťou je inštalácia vnútornej jednotky, následné prepojenie všetkých obvodov a dôkladné upratanie všetkého odpadu, ktorý v priebehu prác vznikne. A to vrátane jeho odvozu a likvidácie.

4
Inštalácia vonkajšej jednotky, napustenie chladivom

Predposledným krokom je zapojenie vonkajšej jednotky 

do chladiaceho okruhu a jej napustenie chladivom.

5
Sprevádzkovanie, predvedenie a zaškolenie

Posledná časť spočíva už v potrebných prácach na sprevádzkovaní celého systému. Potom už odpraceme zostávajúci neporiadok a celý systém vám predvedieme, aby ste vedeli, ako vašu novú klimatizáciu správne ovládať a používať.

Tipy k používaniu klimatizácie

Po celkovom sprevádzkovaní a predvedení vám dáme aj niekoľko praktických rád, ako klimatizáciu používať 

v závislosti na rôznych situáciách a podmienkach. Na niekoľko z nich sa môžete pozrieť už teraz.

sipka

Praktické rady k používaniu klimatizácie

Zostaňte zdraví aj s klimatizáciou - stačí sa držať niekoľko málo pravidiel

Klimatizácie sú sami o sebe zdravotne nezávadné. Ak sú správne využívané, pravidelne udržiavané a nainštalované na správnom mieste, nemusíte sa báť, že by vás akýmkoľvek spôsobom ohrozovali.

V našej praxi sa často stretávame s tým, že nie všetci majitelia klimatizácií ich dokážu správne nastaviť. Preto sme pre vás pripravili návod, ako sa vyvarovať základným chybám pri používaní klimatizácií.

Teplotný rozdiel maximálne 5-7 stupňov

Teplota okolo 20 stupňov je sice idealnou izbovou teplotou, to avšak v letných mesiacoch neplatí. Pokiaľ je teda vonku teplota 35 stupňov Celsia, mala by mať klimatizácia nastavená  

na minimálne 28 až 30 stupňov Celsia.

 

V skutočnosti by mala byť teplota dokonca o dva až tri stupne Celsia vyššia. Je to tak preto, aby organizmus neutrpel šok v dôsledku príliš vysokých teplotných rozdielov. V tomto ohľade sú najcitlivejšie deti a starší ľudia, napriek tomu by ste nemali túto skutočnosť podceňovať ani u ostatných vekových kategórií.

Vyvarujte se rychlých zmien teplot

Zvlášť v letných mesiacoch pamätajte na to, že rýchle a časté zmeny teploty nie sú ideálne a môžu spôsobovať komplikácie. Než sa teda vydáte z chladnej kancelárie alebo klimatizovanej izby do horúcich ulíc, zostaňte napríklad chvíľu sedieť v neklimatizovanej chodbe a napite sa minerálky. Predídete tak teplotnému šoku, ktorý by vaše telo inak mohlo utrpieť.

Klimatizácia a vlhkosť vzduchu

Klimatizačná jednotka má tendenciu vzduch mierne vysušovať. Možno ste si všimli, že v klimatizovaných miestnostiach nemá človek smäd tak často, ako pri pobyte na slnku. Preto je potrebné pamätať na dostatočný pitný režim, prípadne zaistiť iný spôsob zvlhčovania miestnosti. K tomu sú ideálne dobre zaliate kvety alebo menšia fontánka.

 

Pamätajte, že ideálna vlhkosť vzduchu by sa mala pohybovať medzi 40 a 50 procentami. Vyššie či nižšie hodnoty sú považované za rizikové.

Vhodné umiestnenie klimatizácie

Hoci sa môže na prvý pohľad zdať príjemné nechať na seba priamo fúkať chladný vzduch

z klimatizácie, v skutočnosti sa nejedná o dobrý nápad. My na túto skutočnosť pri návrhoch umiestnenia klimatizácie myslíme, ak by ste sa ale ocitli v mieste, kde bola klimatizácia 

z akéhokoľvek dôvodu umiestená nevhodne, pokúste sa dostať z priameho dosahu vývodu chladného vzduchu.

Servis a údržba bytovej klimatizácIe

Záručný aj pozáručný servis, pravidelná údržba - teda cesta k dlhej životnosti klimatizácie

Prajeme si, aby vám naša klimatizácia dobre slúžila čo najdlhšiu dobu. Preto sa okrem samotnej inštalácie klimatizácie zaoberáme taktiež ich servisom a údržbou, teda čistením, doplňovaním a nastavovaním.

 

Výkon a životnosť klimatizácie ovplivňuje predovšetkým čistota. Ak je zariadenie zanesené nečistotami, dochádza jednak ku zníženiu prenosu tepla (v praxi teda nižšiemu výkonu chladenia), ale najmä k vyššiemu tlaku v klimatizačnom okruhu, čo vedie k zaťaženiu kompresoru. Jeho dlhodobé preťažovanie potom môže spôsobiť aj nefunkčnosť zariadenia.

 

Pravidelný servis a údržba sa teda určite vyplatí. Okrem týchto aspektov vedie čistá klimatizácie k nižšej spotrebe elektrickej energie.

 

Pravidelne čistená a udržovaná klimatizácia v sebe nedrží baktérie a ďalšie látky, ktoré spôsobujú nezdravé prostredie. Jedná sa teda o jeden z hlavných faktorov prevencie ochorenia. Ich riziko totiž pri prevádzke zanesených a nečistených klimatizácií významne rastie.

Kontaktujte nás

pozor

pozor

pozor

pozor

pozor

pozor

Informácie o spracovaní osobných údajov.